Minust

Saame tuttavaks!

Tere, mina olen Lembe. Üks püsimatu ja loominguline hing. Seda koha peal püsimist pean ma siiamaani harjutama.

Olen tütar, abikaasa ja kahe poja ema. Kasvasin üles maal elades, metsades ja heinamaadel uidates. Mäletan, kuidas ükskord võtsin pähe ja ronisin kõrge kuuse otsa. Aastaid hiljem julgesin emale tunnistada, et käisin kõige kõrgema kuuse otsas, mis metsa serval kasvab. Ta arvas, et mul vist polnud üldse aru peas sel hetkel.

Pärast keskkooli ja enne ülikooli elasin aasta Rootsis. Stockholm andis mulle ühe imelise sõbra. Eestlase, kellega võibolla muidu poleks me teed ristunud.

Siis viis elu mind Tallinna. Minu uueks koduks sai Mustamäe. Õppisin rõivatootmist ja töötasin aastaid rõivatööstuses, ei õmmelnud, kontoris olin. Tänu ülikoolist saadud teadmistele olen omajagu rahvariideid tänaseks õmmelnud nii endale, kui oma rühmale. Rahvatants on erilisel kohal olnud terve minu elu, olen seda harrastanud kokku üle 20 aasta.

Kolisime kallimaga Kiili. Lastega kodus olles õppisin albumeid tegema ja nüüdseks olen neid teinud juba aastaid. Kõige rohkem olen õmmelnud peidetud belgia pistes albumeid. Tänaseks on seda köidet tehtud 700+ tükki.

Aga materjalina meeldib mulle puit. Lemmiktöövahendiks on hoopis nõel. Parim viis, kuidas need kaks omavahel kokku sobitada, on puidust kaantega albumite valmistamine. Selle juures saab kokku panna loomingulisuse kujunduse loomisel, kire materjali vastu ning pikalt praktiseeritud nõelakasutamise oskuse.

Jälgi

FacebookInstagram